Седница на собраниската Комисија за европски прашања

1 min read

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Kомисијата за европски прашања, на која ќе се расправа по Предлог – законот за заштита на физичките лица во врска со обработката на личните податоци за цели на спречување, истрага, откривање или гонење на кривични дела или за извршување на кривични санкции.

На дневниот ред се и Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за минерални суровини, Предлог на закон за исплата на паричен надоместок на жртви од кривични дела со насилство, како и предлог – зкаоните за парничната постапка  и за Академија за судии и јавни обвинители

Пратениците ќе дискутираат и по Предлог на закон за изменување и дополнување на Кривичниот законик  и Предлог на закон за адвокатурата. цр

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 1 јуни: Бидете трпеливи во односите со саканата личност

Следно

Кулеба го повикува Макрон да ја посети Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian