Ресторан во Скопје „забега“ со цените: Твитерџиите се пошегуваа „не одете ако немате бубрег за продавање“

1 min read

Од неодамна во скопската населба Дебар Маало функционира нов угостителски објект кој е опремен по светски стандарди. Но, тие стандарди и драстично високите цени на трошоците носат и големи цени на храната и пијалоците подготвена во ресторанот.

Еспресо 200 денари, салата 350 денари и аперол 350 денари – ова се само дел од цените. Скопјанец на твитер објави фискална сметка од објектот и напиша „Не одете ако немате бубрег за продавање„.

Цените може да ги видите на фотографијата подоле, а дел од твитерџиите коментираат дека Скопје е поскап од Мадрид,  поевтино е да пиеш кафе во Барселона и да одиш да купиш гиро од Солун.

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Му даде на своето куче да вкуси лимон, веднаш се покаја: Погледнете ја реакцијата!

Следно

ВИДЕО: Европскиот шампион на колена, Аргентина ја понижи Италија на „Вембли“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian