Подољак: ЕУ и САД имаат ирационален страв од Русија

1 min read

Советникот на украинскиот претседател и главен преговарач во мировните преговори со Русија, Михаил Подољак денеска ги обвини Европа и САД дека имаат „ирационален страв“ од Русија.

Тој наведе дека политичките елити на Западот „сакаат да се вратат во предвоениот период и не сакаат да ги решаваат проблемите“.

Според Подољак финансиски приоритети имаат предност при одлучувањето. (МИА)

kurir.mk

Претходно

РКЕ и денеска ќе носи одлука за цената на горивата

Следно

Се санира улицата „Јанко Мишиќ” во Драчево

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian