ЈП Градски паркинг од денеска со летно работно време

1 min read

Град Скопје ги информира граѓаните дека од денеска, 01.06.2022 година, ЈП Градски паркинг започнува со летно работно време на јавните површини наменети за паркирање во зоните А,Б,Ц и Д. 

Паркирањето во зоните А,Б,Ц и Д ќе се наплаќа од понеделник до сабота од 07 до 23 часот.

Град Скопје им препорачува на сите корисници на услугите за паркирање на ЈП Градски паркинг навремено да вршат плаќање за паркирањето на зоните,  согласно со наведеното време на информативните табли, за да не бидат санкционирани.  

skopjeinfo.mk

Претходно

СЗО: Летните забави и концерти би можеле да резултираат со ширење на мајмунските сипаници

Следно

Бугарија доби американски ловци „Ф-35″

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian