ФОТО | Тамара Тодевска наполни 37 години: Поубаво не сум се чувствувала никогаш

1 min read

Пејачката Тамара Тодевска денес го слави својот 37-ми роденден, па за истиот беше препралавена со честитки од бројните пријатели, обожаватели и соработници на „Инстаграм“. Тие ѝ посакаа искрени желби споделувајќи заеднички фотографии со една од нашите најсветли ѕвезди.

Фото: Instagram Story

Во низата на убави посвети се најде и видео од нејзината сестра Тијана од едно гостување на телевизија во кое ја изведува познатата песна од „Бајага и Инструктори“ – Tamara,  со кое ѝ запеа серенада на својата помала сестра.

Тамара честопати знае да ги израдува своите обожаватели и пријатели споделувајќи моменти од приватниот живот и бидејќи е особено активна на социјалната мрежа „Инстаграм“, таа сподели фотографија со нејзините дечиња Хана и Дарен и посебна торта.

– 37. Викаат дека годините се само бројка… Да ви кажам искрено, поубаво не сум се чувствувала никогаш. Живели дечки!, напиша Тамара во описот на фотографијата.

Целосно се согласуваме со Тамара! Годините се сè, освен реалност. Среќен роденден!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Швјонтек против Касаткина за финале на „Ролан Гарос“

Следно

Петровска во Арлингтон им оддаде почит на загинатите американски војници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian