ВИДЕО: Видад Казабланка со голчиште на Ел Мутаражи стана афикански шампион

1 min read

Екипата на Видад Казабланка триумфира во африканската Лига на шампион откако во финалето со 2:0 го совлада Ал Ахли од Каиро.

Херој на финалето беше двојниот стрелец Зохеир ел Мутаражи кој постигна спектакуларен гол во 15 минута. Ел Мутаражи со вистинска бомба успеа да го совлада голманот на Ал Ахли, Мохамед ел Шенави.

Конечниот резултат го постави, Ел Мутаражи со својот втор гол во 48 минута.
Видад Казабланка по трет пат стана шампион на Африка, а рекордер со десет титули е финалистот Ал Ахли.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ураганот Агата го погоди јужно Мексико

Следно

ВИДЕО | Принцот Вилијам во центар на скандал: Јавал дрогиран коњ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian