Уапсен скопјанец за издржување казна затвор од една година

1 min read

На 30.месецов во 16.40 часот во с.Крушопек, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Е.(46) од с.Крушопек.
За него била распишана централна потерница по наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.
Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Белорусија најави воени вежби на границата со Украина

Следно

Дендиас го информира Блинкен за турските провокации и патувањето на Западен Балкан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian