Пронајдени сите 22 тела од авионската несреќа во Непал

1 min read

Последното тело од авионската несреќа во Непал утрово е пронајдено, изјави портпарол на надлежниот орган за цивилно воздухопловство во Непал, Део Чандра Лал Карна.

Во авионот што се урна на планинско подрачје во Непал, имаше две лица од Германија, четири од Индија и 16 од Непал.

Авионот, произведен во Канада, се урна 15 минути по полетувањето од туристичкиот град Похара во неделата наутро.

kurir.mk

Претходно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Попладне очекувајте краткотраен пороен дожд

Следно

„За Скопје со љубов“ – дефиле низ Скопје на Црвениот Црст

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian