Касами ги посети пожарникарите повредени при гасењето на вчерашниот голем пожар

1 min read

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами денеска ги посети пожарникарите кои беа повредени при интервенцијата на големиот пожар во фабриката „Пофикс“.

Касами објави фотографии од посетата на болницата.

„По успешната работа, не треба да ги заборавиме оние кои се здобија со повреди за време на операцијата. Денеска бев во посета на болница за да ги посетам тројцата пожарникари кои беа повредени при гаснењето на пожарот“, напиша Касами на Фејсбук.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Фит баба (64) објави фотка во бикини и потврди дека никогаш нема да биде престара за тоа

Следно

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ елиминиран, Надал ита кон 22 грен слем титула

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian