Бебиња и кај коатите во скопската Зоолошка

1 min read

Зоолошката градина се пофали дека имаат принови.

– Имаме пет мали јужноамерикански коати кои се постојано со својата мајка и затоа се уште не го знаеме полот. По четвртиот месец ќе почнат и самостојно да јадат, а дотогаш ќе бидат во топлата прегратка на мама, информираат од ЗОО – Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

ИСВ: Кремљ постојано ги ревидира своите цели во војната во Украина поради неуспехот на бојното поле

Следно

Барди со нов клуб и следната сезона во шпанската „Ла Лига“!?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian