Ново Лисиче доби три нови пешачки патеки

1 min read

За време на викендот Ново Лисиче доби три нови пешачки патеки со павер елементи, со што се олеснува движењето на граѓаните, информираа од општина Аеродром. 

Едната патека е покрај основното училиште Лазо Ангеловски, другата крај градинката Буба Мара, а заврши изведбата и на пешачка патека и во најфреквентниот дел на булеварот АСНОМ. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Бил Гејтс: Ќе има нова чума

Следно

„Калуш Оркестра“ го продаде трофејот од Евровизија за 900 илјади долари: Ќе набавиме беспилотни летала за украинската војска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian