ФОТО: Тричковски ја доби „Златната копачка“ за најдобар стрелец во Кипар

1 min read

Иван Тричковски блескаше во дресот на АЕК Ларнака, беше најдобар стрелец со 15 голови оваа сезона. На листата заврши пред финскиот интернационалец Берат Садик од Докса со 13 голови.

Петпати се запиша во листата на стрелците на меѓународната сцена, а уште 10 погодоци додаде во кипарскиот шампионат.

Поранешниот македонски репрезентативец на свечена церемонија ја доби наградата „Златна копачка“ за прв стрелец.

Потсетување дека Тричко (кој е дел од АЕК Ларнака од 2016 година) беше избран и во идеалниот тим на сезоната во најдобрата кипарска лига.

Ова е вторпат што Македонецот е добитник на „Златната копачка“ во Кипар, претходно тоа се случи во сезоната 2019/2020.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Илон Маск уловен во Сен Тропе со 23-години помладата девојка Наташа

Следно

Босански електричар „копал“ криптовалути во трафостаница, потрошил струја за 10.000 евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian