Перез: Мбапе е веќе заборавен, ја славиме одличната сезона на Реал

1 min read

Фудбалерите на Реал Мадрид ја прославија 14 титула освојувач на Лигата на шампионите, а секако меѓу најсреќните беше и претседателот на „кралскиот“ клуб, Флорентино Перез.

По победата од 1:0 против Ливерпул, Перез на шпанските новинари гласно им порача:

– Ја славиме одличната сезона на Реал. Ние сме шампиони на Шпанија и победници на Лигата на шампионите. Мбапе? Веќе е заборавен – рече Перез, кој на тој начин стави до знаење што мисли барем во овие славенички моменти за нереализираниот трансфер.

Имено, Килијан Мбапе од следната сезона се најавуваше многупати дека ќе биде ново засилување на Реал, но еден од најдобрите напаѓачи на светот одлучи одлучи да остане во ПСЖ.

– Реал секогаш ќе се труди да ги доведе најдобрите играчи. Така беше и порано, така ќе биде и во иднина. Но, сега навистина темата не е некој што требаше да го донесеме или се откажал од нас. Време е за славење, бидејќи на сето ова работевме напорно – се зборовите на Перез.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зам/министерот Буши им ја честита 30-годишнината од основањето на Полицискиот синдикат

Следно

Илон Маск првпат се огласи за судењето на поранешната девојка Амбер Херд и Џони Деп

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian