Младата Месечина во Близнаци на 30 мај најмногу ќе влијае на овие хороскопски знаци

2 mins read

Овен

Младата месечина создава тензија во самоизразување, но од друга страна, транзитот кој го вклучува Марс и Јупитер, ви дава дополнителна доза на самодоверба. Со оглед на тоа што Меркур ретрограден прави простор за многу грешки во комбинација со вашата импулсивност, можеби ќе сакате да се уверите дека им пишувате на вистинските луѓе. Исто така во последно време правите големи потези во кариерата, затоа проверете ги сите важни комуникации пред да испратите порака.

Што ќе донесе младата Месечина во Близнаци на 30 мај?

Бик

Ќе имате особено голема потреба да ги искажувате своите мислења и чувства. Само внимавајте бидејќи сè уште сме воретрограден Меркур, кој може да донесе многу компликации во комуникацијата. Иако сакате да ја кажете вистината, не заборавајте да ги искажете своите ставови со почит. Иако по природа сте импулсивни, овојпат размислете добро пред да кажете било што. Многу работи можат да се случат и во врска со вашето семејство. Можеби е време да одлучите нешто за мама, тато или браќата и сестрите.

Венера во Бик: Трансформација на односите за многу хороскопски знаци

Близнаци

Ве очекуваат многу заклучоци и нови почетоци. Можеби на работа конечно ќе завршите проекти кои долго време сакавте да ги завршите или ќе успеете да ги решите напнатите проблеми кои долго време ви се вртат низ глава. Иако ќе се чувствувате обземени од сите промени, не заборавајте да се опуштите. Вашите соништа можат да бидат прилично турбулентни во деновите околу младата месечина. На крајот, сè ќе биде добро! Време е да се ослободите од целиот стрес и траума.

Каква промена ќе донесе младата Месечина во Близнаци за вашиот хороскопски знак?

Девица

За тоа време, ќе можете повеќе да размислувате за смислата на животот и за вашите вредности. Кои се вашите најголеми учители во животот? Време е да размислите за врската со вашиот татко. Исто така, ова е периодот кога треба да размислите за промена на кариерата. Прегледајте ги вашите цели што си ги поставивте во минатото и размислете дали можеби е време малку да ги промените. Направете нов план како да го постигнете она што го посакувате и преземете акција.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Стевковски го продолжи договорот со Македонија ЃП

Следно

Премиерот Ковачевски го пречека нобеловецот Пол Кругман

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian