Исчезна патнички авион со 22 луѓе во Непал

1 min read

Катманду, 29 мај 2022 (МИА) – Авион на приватна компанија со 22 лица исчезна денеска во Непал, соопштија претставници на авиокомпанијата и владата.

Малиот авион летал од туристичкиот град Похара, на околу 200 километри северозападно од главниот град Катманду, до Џомсам, на околу 80 километри северозападно.

Официјален претставник на авиокомпанијата рече дека четворица патници се од Индија и дека има уште двајца странци чија националност се уште не е позната.

kurir.mk

Претходно

ССМ: Пратеници и министерот Бектеши сакаат да ги уназадат работничките права, недела да остане неработен ден

Следно

Приведени седум лица во Скопје, кај нив пронадена дрога

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian