Илон Маск првпат се огласи за судењето на поранешната девојка Амбер Херд и Џони Деп

2 mins read

Илон Маск за прв пат јавно се огласи за моментално најпопуларната парница во светот, помеѓу неговата поранешна девојка Амбер Херд и актеротЏони Деп.

Својот коментар за целата ситуација милијардерот го сподели на својот твитер-профил.

„Се надевам дека и двајцата ќе можат да продолжат понатаму. Во нивната најдобра форма и двајцата се неверојатни луѓе“, напиша накратко тој.

Врската меѓу Амбер Херд и Илон Маск

Не се знае точно кога Маск започнал врска со Амбер, но Деп го обвини милијардерот дека имал тројка со Амбер и Кара Делевињ во неговата куќа, додека Амбер сè уште била во брак со актерот.

Маск стана тема и за време на судењето кога како сведок беше повикан поранешниот агент на Деп, Кристијан Карино, кој беше прашан дали Маск и Херд биле во врска во 2016 година.

„Не знам дали излегуваа, но дефинитивно поминаа некое време заедно“, рече тој.

Херд и Маск се запознале на снимањето на филмот „Machete Kills“ во 2013 година, но парот тврдеше дека биле само пријатели додека и двајцата не се развеле во 2016 и 2017 година. Во август 2017 година, повторно се појавија гласини дека наводната едногодишна романса на парот е завршена. Маск ги потврди шпекулациите набргу потоа, велејќи им на фановите дека раскинувањето било пријателско.

Амбер Херд и Илон Маск/Фото: Профимедиа

Тој подоцна додаде дека „врските на далечина кога двајцата партнери имаат интензивни работни обврски се секогаш тешки“, но дека никој не знае што носи иднината.

ФОТО | Временски приказ на романсата помеѓу Илон Маск и Амбер Херд

ФОТО | Љубовната историја на Амбер Херд: Момчиња, девојки и сопрузи 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Перез: Мбапе е веќе заборавен, ја славиме одличната сезона на Реал

Следно

ССМ: Пратеници и министерот Бектеши сакаат да ги уназадат работничките права, недела мора да остане неработен ден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian