Харисон Форд откри кога ќе биде објавено новото продолжение на „Индијана Џонс“

1 min read

Првиот поглед и датумот на објавување на новиот филм „Индијана Џонс“ беа споделени оваа недела. Сликата на Харисон Форд како Индијана Џонс со неговата позната капа, како се движи во пештера беше видена на прославата на „Војна на ѕвездите“ во Конгресниот центар Анахајм во Калифорнија.

И датумот на објавување беше исто така објавен: петтиот дел од франшизата за археологот авантурист ќе биде објавен на 30 јуни 2023 година.

Форд потврди дека Индијана Џонс 5 е „речиси завршен“. 79-годишниот актер – кој го игра насловниот археолог во долготрајната франшиза – е „навистина горд“ на филмот и раскажа како имал „прекрасно искуство“ кога се здружил со режисерот Џејмс Манголд и продуцентите Кети Кенеди и Френк Маршал.

„И имав прекрасно искуство кога работев со Џејмс Манголд, повторно со Кети и Френк. Навистина сум горд на филмот што го направивме. Значи, ќе се видиме низ кампусот.’

Филмот допрва треба да има официјален наслов.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Надал ќе игра против Ѓоковиќ за полуфинале на „Ролан Гарос“

Следно

Касами ќе бара помош од Владата за Тетово да се справи со последиците од невремето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian