ФОТО | Министерот Бочварски се венча со Маринела

1 min read

Благој Бочварски, актуелниот министер за транспорт и врски, вчера се венча во Штип со избраничката Маринела. Тој лани во август ја запроси 12 години помладата Маринела Серафимова.

Меѓу гостите во Штип беше и министерот за земјоделство и негов сопартиец, Љупчо Николовски со сопругата Андријана, која сподели фотографии од венчавката и им ја посака на младоженците сета среќа на светот.

Маринела е дипломирана докторка, со која заедно се помалку од две години, но во интервју за „ММС“, министерот изјави дека хемијата и поврзаноста меѓу нив биле несомнени.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓорчепетровки чекаа 13 години за нова шампионска титула

Следно

Зеленски: Ослободувањето на Украина е сè поблиску, ќе си вратиме сè од Русија

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian