ФОТО: Гореа вагони на главната железничка станица во Загреб

1 min read

Пожар избувна во вагони кои стоеле на главната железничка станица во Загреб, јави Противпожарната единица на Загреб на социјалните мрежи.

Пожарот избувнал во еден од вагоните околу 9 часот, но набрзо се проширил и на други. Пожарот го гаснат со три возила и 12 пожарникари.

Густиот чад од пожарот на железничката станица бил забележлив оддалеку, како што покажуваат снимките.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Приведени седум лица во Скопје, кај нив пронадена дрога

Следно

Зам/министерот Буши им ја честита 30-годишнината од основањето на Полицискиот синдикат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian