Виц на денот: Пушка

1 min read

На Трпе му било роденден и Трпана го прашала каков поклон сака, а Трпе ѝ рекол:
– Сакам пушка!
– Не, не, пушка не доаѓа во предвид.
– Ама, стварно сакам пушка.
– Трпе, ти реков, не може пушка! Одбери си нешто друго.
– Ама, јас сепак сакам пушка!
– Значи реков не, не и не! Кој овде одлучува?
– Ти Трпано, ама кога би имал пушка..

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Деспотовски: Да продолжиме во ист ритам, на победа и против Романија

Следно

Дневен хороскоп за 28 мај: Имагинацијата секогаш изгледа како бескрајна инспирација во вистинското друштво

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian