Првиот брод влезе во пристаништето Мариупол

1 min read

Првиот брод влезе во пристаништето Мариупол, изјави денеска за руските медиуми претставник на пристаништната администрација.

– Бродот МР-3 од типот „Славутич“ влезе во пристаништето и ќе натовари 2,7 илјади тони метал, истакна службеното лице.

Според него, бродот утре ќе заврши со утовар, а в понеделник ќе замине кон Ростов на Дон.

Како што претходно беше соопштено, во пристаништето е извршено деминирање, а бродовите потонати од Украина се отстранети.

kurir.mk

Претходно

Поплава во Суводол по вчерашното невреме, ископот на јаглен продолжува отежнато

Следно

Приведен разбојник, расчистени 10 кривични дела на подрачјето на Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian