Приведено лице од Грчец за издржување на затворска казна

1 min read

На 27.05.2022 во 19.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во с.Грчец, скопско, го лишиле од слобода Р.Н.(32). Тој се барал по судска наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна во времетраење од три години.

Р.Н. бил спроведен во Казнено-поправна установа Затвор Скопје за издржување на затворската казна.

skopjeinfo.mk

Претходно

Разговор со тимот на „Атриум“: Уметниците што неуморно работат на надградба на својот квалитет заслужуваат простор

Следно

Новиот словенечки премиер ги избира соработниците со тестови за мотивација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian