Голема крводарителска акција во просториите на Град Скопје

1 min read

Голем број граѓани, меѓу кои и вработени во градската администрација, вчера ја покажаа својата хуманост и солидарност, и даруваа крв во крводарителската акција што се одржа во просториите на Град Скопје. 

Крвта е секојдневно потребна за да се спасат и да се продолжат многу животи, а во тоа помагаат хуманите граѓани – крводарители кои се вклучуваат во овие акции и несебично даруваат крв.

Оваа акција се реализираше во соработка со Црвениот крст.

skopjeinfo.mk

Претходно

АД ЕСМ: Мицкоски покажува незнаење од неочекувани размери за производството на струја

Следно

Абрамович се прости од Челси: Беше чест да се биде дел од овој клуб

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian