ФОТО + ВИДЕО | Deep Purple одржаа концерт за паметење во Скопје

1 min read

Легендарните Deep Purple концертот во Скопје го отворија со хитот „Highway star” со што предизвикаа овации кај многубројната публика од различни генерации.

Фронтменот Јан Гилан ја поздрави публиката по што продолжи со песна од последниот албум Nothing at all, песна посветена на мајка му.

Легендарните Deep Purple не заборавија да му посветат песна и на починатиот клавијатурист Џон Лорд. Силната енергија препознатлива за групата беше присутна за време на двочасовната рок забава.

Се редеа “Blind men” ” Space truckin’ “Smoke on the water”… а на бис се вратија со “Hush” по што се случи ерупција од возбуда.

Во чест на македонската публика беше изведена и песната “Јовано Јованке”.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Куртоа: Во Англија не ме почитуваа доволно

Следно

Дневен хороскоп за 29 мај: Бидете што е можно попрецизни и јасни

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian