Елен Деџенерис со солзи во очите ја водеше последната епизода од шоуто

2 mins read

Вчера официјално заврши шоуто на Елен Деџенерис. Во своето последно шоу, водителката едвај ги задржа солзите. Емисијата се емитуваше 19 години, а Елен беше многу емотивна најавувајќи го нејзиниот крај.

Елен Деџенерис се збогува со своите обожаватели: Завршува шоуто

Таа со растреперен глас им се обрати на присутните во студиото.

„Ова шоу го промени мојот живот засекогаш. Тоа е најголемото искуство што некогаш сум го доживеала”, изјави Елен, а нејзината сопруга Портиа де Роси седнала во публиката и и аплаудирала.

Во својот говор водителката навести дека можеби планира нов проект.

„Почнав пред 19 години и реков дека ова е почеток на врската и дека денес не е крај на врската, туку раскинување“, рече Елен, додавајќи дека сега нејзините верни гледачи ќе имаат можност да гледаат уште едно ток-шоу.

Елен продолжи да зборува за тоа што се променило откако нејзиното шоу почнало да се емитува.

„Кога ја започнавме емисијата не смеев да кажам „геј“. Сигурно не можев да кажам „сопруга“ затоа што гејовите не можеа да се венчаат. Сега продолжувам да велам „сопруга“. Ако оваа емисија ве насмеа, ако ве подигна, јас ја завршив својата работа “, објасни таа.

Нејзините завршни зборови беа: „Ако сум направила нешто во изминатите 19 години, се надевам дека сум ве инспирирал да бидете тоа што сте, вашето вистинско автентично јас“.

Елен беше домаќин на некои од најголемите холивудски ѕвезди во нејзиното шоу, а во нејзината последна епизода беа Џенифер Анистон, Били Ајлиш и Пинк. Претходно водителката објасни дека ток-шоуто се откажува затоа што за неа повеќе не е предизвик, но многумина веруваат дека е вистинската причина за обвинувањата за „токсична работна атмосфера“ на сетот, вклучувајќи сексуално вознемирување, вознемирување и расизам.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Романија е следниот предизвик за одбојкарите во Европската сребрена лига

Следно

Природниот прираст и натаму е негативен, намален е бројот на бракови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian