Земјотрес во земјава – почувствуван и во Скопје

1 min read

Земјотрес од 3,6 степени утрово го стресе тетовскиот регион, а истиот беше почуствуван и во Скопје.

Според податоците земјотресот се случил околу 9 часот и 11 минути утрово, а епицентарот е на 8 километри од Тетово односно 32 километри од Скопје. Потресот особено се почуствувал во местата Желино, Боговиње.

Земјотресот се почуствувал и во Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа во куќа

Следно

Крастев: Не треба да се плашиме од Македонија, сакаме да ја вратиме славата на Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian