ВИДЕО | „Одличен за мојата кукла Барби“: Нарачала фустан преку интернет, а тоа што пристигнало е неверојатно

1 min read

Купувањето на интернет може да биде полн погодок. Неколку кликови се потребни за посакуваниот артикал да биде на вашата адреса, но неретко се случува дека ваквото купување може да биде голема грешка и да предизвика општа смеа.

Тиктокерката Луси Мекнил нарачала фустан преку интернет, но кога парчето дошло на нејзината адреса, таа сфатила дека фустанот може да го облече само на нејзината Барби кукла.

@lucymcneillx♬ original sound – Niana Guerrero

Објавата е прегледана повеќе од милион пати, а многумина коментираа:

„Ова е толку смешно, совршено за твојата Барби кукла“.

Жената се заинатила и го растегнала фустанот и „успеала некако“ да влезе во него, но сепак тоа не личело на ништо, па така таа нагласи дека никогаш не би го носела тој фустан во јавност.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Малдини: Златан нема намера да се пензионира

Следно

Проф. Спасеновски и отец Доситеј од Бигорски се сретнаа со Вселенскиот патријарх Вартоломеј во Грција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian