Се топи и „скока“ во уста: Беспрекорен рецепт за италијанскиот специјалитет салтимбока!

2 mins read

Салтимбока е традиционално римско јадење и е длабоко вкоренето во регионалната кујна на Италија. Името на оваа класика доаѓа од „salti in bocca“, што значи дека скока во устата – тоа што го прават вкусовите.

Јадењето се состои од нежни, пржени телешки котлети кои се завиткани во италијанска пршута, ароматизирани со свежа жалфија, а потоа пржени во бело вино. Иако оригиналниот рецепт за салтимбока наводно е стар со векови, првата пишана трага од ова јадење е пронајдена во готвачот на Пелегрино Артуси од 1891 година, кој тврди дека уживал во ова познато јадење во траторијата „Ле Венете“. Без оглед на неговото вистинско потекло, салтимбока е едно од омилените римски оброци денес, и обично се ужива со зелен грашок во римски стил.

Потребни состојки:

– 8 телешки котлети
– 4 парчиња пршута
– 8 листови жалфија
– 50 г путер
– 2 лажици суво бело вино
– сол и бибер, по вкус

Фото: Instagram

Подготовка:

Започнете со нежно израмнување на телешките котлети со чекан за месо додека не станат многу тенки. Потоа, на врвот на секој котлет ставете половина парче пршута и еден лист жалфија. Ставете ги заедно на стапче за ражнич. Растопете го путерот во тавче и кога ќе почне да пени, додадете ги телешките котлети, зачинети со малку сол и прстофат бибер. Оставете го месото да порумени од двете страни на силен оган само минута или две, малку помалку од страната на пршутата и жалфијата. Кога ќе завршите, извадете ги котлетите од тавата и наредете ги на загреана чинија за сервирање. За да ја направите сос, истурете малку бело вино во тавата и додадете малку путер. Кога путерот целосно ќе се стопи, добиениот сос прелијте го врз телешките котлети и веднаш послужете ја вашата салтимбока.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонскиот репрезентативец Пешевски е нов играч на Е. Пелистер

Следно

109 нови случаи на ковид-19, нема починати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian