Се чистата реквизитете за игра во општина Аеродром

1 min read

Екипи на Општина Аеродром во текот на оваа работна недела ги уредуваат сите детски игралишта на ниво на целата територија, каде што се чистат гумените подлоги, како и реквизитите за побезбедна и поздрава игра на дечињата за време на претстојниот летен распуст.

– Аеродром е општина позната по големиот број отворени спортски игралишта за фудбал, кошарка и разни спортови, на кои конечно беше пуштено осветлување за вечерен спорт и рекреација на аеродромци во топлиот период што следува, соопштија од општината. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Блинкен: Кина најголем предизвик за меѓународниот поредок

Следно

Се укинува „бензискиот туризам“ во Унгарија, само Унгарците ќе купуваат бензин по намалена цена

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian