Револтиран скопјанец му остави 20 денари и порака на возач кој несоодветно паркирал

1 min read

Револтиран скопјанец му остави порака, но и пари на возач паркиран во Скопје, очигледно на погрешно место. 

„Еве ти 20 денари за паркинг“ гласеше пораката до оставените пари. 

Несомнено, проблемот со несовесни возачи кои „паркираат на некоја минута“ и блокираат се причина за нервоза кај голем број скопјани кои веќе не знаат како да постапат во вакви ситуации. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Авторката на есејот „Како да го убиеш својот сопруг“ е осудена за убиство на својот сопруг

Следно

Уставниот суд на БиХ укина дел од одлуките на Народното собрание на Република Српска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian