Фудбалер на Реал ја менува сопругата за трофејот во ЛШ, веднаш доби одговор

1 min read

Утревечер ќе биде спуштена завесата во европскиот фудбал со одигрување на финалето во Лигата на шампионите во кое ќе се сретнат Реал Мадрид и Ливерпул. И двете екипи имаат шанса сезоната да ја завршат со три трофеи, Ливерпул досега победи во ФА Купот и Лига Купот, додека Реал Мадрид ја освои титулата во Ла Лига и победи во шпанскиот Суперкуп.

Фудбалерите на двете екипи се сконцентрирани само на победата, а за тоа колку триумфот им е важен за играчите, најдобро покажува изјавата на уругвајскиот репрезентативец Федерико Валверде, со која ја насмеа шпанската и европската јавност.

– Ова е единствениот трофеј по кој копнее секој фудбалер на светот. Подготвен сум да жртвувам сè за да дојдам до трофејот, па дури и сопругата, освен мојот син  – изјави Валверде.

Фудбалерот на Реал не чекаше долго време на одговор од сопругата, новинарката Мина Бонино која слична желба.

– И јас би го жртвувала него за уште една титула на Ривер Плата во Копа Либертадорес – му одговори Мина Бонино на својот сопруг.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицотакис за изјавите на Ердоган: На некои им пречи силна Грција

Следно

Кога трудниците не смеат да летаат со авион?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian