Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа во куќа

1 min read

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во куќа во предградие во северозападната држава Пенсилванија, соопштија локалните власти.

Градоначалникот на Потстаун, Џастин Келер, на прес-конференцијата потврди дека експлозијата се случила во четвртокот околу 20 часот по локално време, на околу 65 километри северозападно од Филаделфија, јави WPVI-TV.

Две повредени лица се хоспитализирани, додаде Келер, но нивната состојба не е позната.

АП наведува дека не е познато што ја предизвикало експлозијата.

Полицијата се уште не ги објави имињата на загинатите или повредените во експлозијата, а не се соопштуваат дополнителни детали.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Трајковска: Ова забрзување на инфлацијата секако ќе ни изеде една цела плата колкава и да била

Следно

Земјотрес во земјава – почувствуван и во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian