Двајца скопјани држеле во заложништво трето лице

1 min read

На 26.05.2022 околу 21:45 часот на булевар „Македонско косовска бригада“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир ги лишиле од слобода Х.А.(23) од село Патишка река, скопско и А.С.(23) од Скопје.

Тие се сомничат дека физички го нападнале Б.З.(35) од Скопје и со употреба на сила го внеле во возило „Мерцедес“, по што му упатувале закани, поради наводен долг. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Украдени уметнички слики од канцеларијата на поранешниот германски канцелар Герхард Шредер

Следно

Сергеј Лавров на 7 јуни доаѓа во Белград

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian