Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

1 min read

 Едно лице загина кај општина Ѓорче Петров во сообраќајка која се случи синоќа, откако во него удрил автомобил, соопштија од МВР за МИА.

– Пријавено е дека кај Општина Ѓорче Петров, патничко моторно возило „Ауди“ удрило пешак. Пешакот починал, велат од МВР.

Екипи на МВР вчера беа на местото на настанот, а повеќе информации се најавуваат за денешниот ден. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло време со високи температури

Следно

Дневен хороскоп за 26 мај: Гледајте на работите од позитивен агол

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian