Во Бразил уапсен поранешниот сопственик на Формула 1

1 min read

Британецот бил приведен во средата вечерта бидејќи при качување во приватен авион за Швајцарија кај него бил пронајден пиштол за кој немал дозвола.

Берни Еклстоун ѝ признал на полицијата дека поседувал пиштол, но рекол дека тогаш не знаел дека тој бил во неговиот багаж.

Берни плати кауција по сослушувањето, а потоа му беше дозволено да отпатува во Швајцарија.

Но, без споменатиот пиштол кој бил пронајден во негова близина и кој го запленила локалната полиција.

Да потсетиме, Еклстоун е еден од најпознатите бизнисмени од Велика Британија кој долго време беше дел од „најбрзиот циркус на светот“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Србија ја ограничи цената на шеќерот и извозот на пелети

Следно

ФОТО | Георгина Родригез пристигна во Кан, месец дена по смртта на синот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian