ВИДЕО | Ненад Периш објави потресна снимка од испраќањето на неговиот син Матеј: Капетане треба да одиме дома…

1 min read

Ненад Периш, таткото на сплитќанецот Матеј Периш (27) кој почина во Белград каде дошол на прославата на Нова година, на својот Фејсбук профил објави снимка од испраќањето на својот син, кој го приредија неговите пријатели и сограѓани во сплитското пристаниште.

Околу 20 бродови и еден голем едреник запловија во чест на Матеј со факели во различни бои.

А на снимката се слуша песната „Капетане трибали би дома“.

„Капетане треба да одиме дома, одамна дома не сме биле, капетане треба дома, нас дома сите не заборавија“, се зборовите на оваа песна.

Ненад Периш го сподели ова видео, а во описот стави само црвено срце.

На денот на погребот на Матеј во близина на траектното пристаниште пловеше шпалир бродови на кои имаше запалени факели, а во знак на последен поздрав се слушнаа и труби.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Арсовска: Противпожарно возило обезбедено од Градот Конја за Скопје

Следно

Милевски: Без Ристовски за јунските натпревари во Лигата на нации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian