ВИДЕО: Цел меч за Велковски, хрватскиот куп трофеј за Атанасов

1 min read

Денеска во финалето од Купот на Хрватска екипата на Хајдук Сплит триумфираше над Риека со 1:3.

За Риека целиот натпревар го одигра македонскиот репрезентативец Дарко Велковски, а на спротивната страна на клупата за резерви остана Јани Атанасов.

Иако беше во негатива после голот на Дрмиќ од 13 минута, Хајдук Сплит успеа да направи пресврт со погодоците на Феро и Мелњак кој беше двоен стрелец.

Пред крајот на првото полувреме при резултат 1:2 Риека остана со еден играч помалку поради двата жолти картони на Смолчиќ.

За Хајдук Сплит ова е седма куп титула во својата клупска историја, сега има една повеќе од Риека.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Мерцедес“ и „Тојота“ сакаат да отворат фабрики во Србија, тврдат владини функционери

Следно

Кортни Кардашијан: Докторот ми рече да ја пијам семената течност на Тревис за да забременам

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian