ВИДЕО: Бомбашки напад врз луѓе што пијат кафе во Србија, безбедносна камера ја „фати“ драмата

1 min read

Тежок инцидент се случи денеска во српскиот град Инѓија, каде напаѓач најпрво се обидел во кафуле да пука со пиштол врз човек со кого имал нерасчистени односи, по што избегал и се вратил со бомба, која експлодирала во локалот.

На драматичната снимка од безбедносните камери, која беше објавена, се гледа целиот инцидент, како и паничните обиди да избегаат на луѓето кои седеа во кафулето. Снимена е и експлозијата, во која е ранет еден човек.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Убави вести од Wizz Air: Се обновуваат сите прекинати летови, а се планираат и нови!

Следно

Денес се празнува: Светиот маченик Исидор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian