Порано со милијарда евра се правеа автопатишта, а сега Владата се зајми за плати, вели Димовски

1 min read

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, во гостувањето на ТВ24 вечерва упати критики дека не постојат капитални инвестиции во државава и дека Владата се задолжува за да подели плати.

„Поранешни министри најавуваат дека се потребни милијарда евра за да поделиме плати. Доаѓаме во ситуација кога со милијарда евра порано можеше долж цела држава да се направат автопатишта. Ние кога земавме задолжување за капитални проекти како болницата во Штип, имаше паники во општеството, се блокираа процесите и се испраќаа писма до ММФ и Светска банка“, рече Димовски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кортни Кардашијан: Докторот ми рече да ја пијам семената течност на Тревис за да забременам

Следно

Трамп ја загуби жалбата, мора да сведочи во истрагата во Њујорк

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian