Малолетник избегал од социјално-воспитна установа

1 min read

На 25.05.2022 во 14:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно- социјални проблеми и нарушено поведение Скопје, се оддалечил нивниот штитеник И.А.(12) од Гостивар.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Хрватскиот суд одлучи: Геј паровите ќе може да посвојуваат деца

Следно

Хрватски средношколци со маици со усташки симболи се шетаат низ улиците на Славонски Брод

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian