Кортни Кардашијан: Докторот ми рече да ја пијам семената течност на Тревис за да забременам

2 mins read

Во новата епизода од серијалот „Кардашијан“, Кортни откри дека е спремна на сè за да забремени. Таа му кажа на својот експерт за ајурведско чистење дека нивниот лекар за плодност ѝ наложил да ја внесе спермата на Баркер.

„Но, тој рече нешто – ни кажа, односно ми кажа дека она што ќе ми помогне ( на мојата тироидна жлезда) е да ја пие неговата семена течност 4 пати неделно“, рече Кортни додека се насмевна незгодно.

„Го сакам овој доктор“, одговори забавениот Баркер, додавајќи дека има сперма „од прв степен“.

Двојката го документираше своето патување за плодност во текот на новата сезона, па дури и ги снимаше состаноците на нивниот лекар за шоуто. За жал, вадењето на јајце клетките на Кортни не оделе добро, па парот започнал масовен пост што ги принудува да паузираат секс, кофеин и вежбање.

„О, Боже мој, беше лудо“, изјави Кортни (43), подоцна во интервју за постот, додавајќи: „Но, тоа всушност направи сè да биде подобро. На пример, ако не можете да пиете кофеин, кога ќе ја пиете вашата прва маша, многу е добра“.

Двојката, која сè уште не го очекува своето прво заедничко дете, штотуку се венчаа на неверојатна церемонија во Портофино, Италија, целосно облечени во Долче и Габана.

Децата на Кардашијан со поранешниот Скот Дисик – Мејсон (12), Пенелопе (9) и Рејн (7), како и децата на Баркерс со Шана Моаклер – Лендон (18), Алабама (16) и неговата поќерка Атиана Де Ла Хоја (23) присуствуваа на венчавката.

ФОТО+ВИДЕО | Трета среќа: Кортни Кардашијан и Тревис Баркер го кажаа судбоносното „да“ во замок во Италија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Цел меч за Велковски, хрватскиот куп трофеј за Атанасов

Следно

Порано со милијарда евра се правеа автопатишта, а сега Владата се зајми за плати, вели Димовски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian