ФФМ: Цената на билетот за натпреварот Бугарија – Македонија е 600 денари

1 min read

Поддржувачите на македонската А репрезентација кои сакаат ја бодрат нашата селекција на натпреварот Бугарија – Македонија во Разград на 2 јуни од Лига на нации, од денеска (26 мај 2022), можат да купат билети за мечот на стадионот „Хувефарма“ преку официјалниот партнер на ФФМ за продажба на билети, MKTikets.

Цената на билет за натпреварот е 600 денари (вклучено ДДВ и достава). Тука ЛИНК за купување на билети за натпреварот Бугарија – Македонија

Продажбата ќе трае до понеделник (30 мај 2022). Своите билети за натпреварот, купувачите ќе ги добијат во вторник (31 мај 2022), преку карго достава на адресата која ја имаат наведено при електронското купување на билетите.

Едно лице ќе може да купи најмногу четири билети со пополнување на бараните податоци за идентификација (име и презиме, датум на раѓање, број на пасош, контакт телефон).

Сите билети кои Фудбалската федерација на Македонија има можност да ги понуди за продажба на македонските навивачи се во секторот на стадионот определен за гостинските навивачи.

Се повикуваат сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на „Рисовите“ да дојдат до вредни бодови на отворањето на новото издание од Лига на нации.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

МВР со детали за сообраќајката во Ѓорче Петров каде загина пешак

Следно

Кејт Мос сведочеше во корист на Џони Деп: Тој никогаш не ме удирал, не ме фрлил по било какви скали

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian