Тренерот Станковиќ го продолжи договорот со Црвена звезда

1 min read

Шефот на стручниот штаб на Црвена звезда, клупската легенда, Дејан Станковиќ ќе остане тренер на првата екипа до 2025 година.

Белградските „црвено-бели“ ја освоија титулата, петта по ред, или вкупно 33. во својата клупска историја.

– Се чувствувам феноменално. По многу добра и тешка сезона, направивме голем успех и потпишувањето на договорот е потврда дека заедно можеме да направиме сè, да размислуваме позитивно за иднината. Би сакал да му се заблагодарам на клубот за довербата и трпението. Овие две и пол години беа убави, сега почнува нов и уште посилен циклус.

Ова е само потврда дека клубот веруваше во мене од првиот ден. Би сакал да им се заблагодарам и на моите момци, без нив не би бил комплетен. Без нив не би можел да постигнам толку значајни резултати. Им благодарам и на навивачите кои секогаш беа со мене и ја дадоа својата поддршка. Заедно можеме сè – вели Станковиќ за клупскиот сајт.

Целите остануваат големи, двојна круна групна фаза во Европа и да се обиде клубот да стигне што подалеку.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се гради пристапна рампа кон пешачкиот мост во Сарај за лицата со потешкотии во движењето

Следно

ВИДЕО: Меморија најавува спектакуларен концерт на 11. јуни, вреден за паметење

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian