Тешка сообраќајка утрово кај „Веро“ во Тафталиџе – има и повредени

1 min read

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово на раскрсницата кај „Веро“ во Тафталиџе поради што сообраќајот е во голем застој во овој дел од градот. 

Според информациите на очевидци, се судриле мотоцикл и возило „бмв x3“, а на терен интервенирала на екипа на Брзата помош. 

Мотоциклистот е пренесен на Ургентен, а за состојбата на останатите учесници во сообраќајката не се знае. 

Повеќе информации од надлежните се очекуваат во текот на денот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Германски експерти сметаат дека е потребна една доза вакцина против Ковид-19 за децата на возраст од пет до 11 години

Следно

Јокиќ и Дончиќ во идеалниот тим на НБА лигата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian