Столтенберг: НАТО непоколеблив во поддршката на мирот на Западен Балкан

1 min read

НАТО е непоколеблив во поддршката на мирот и стабилноста на Западен Балкан, нагласи денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со претседавачот со Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ.

Столтенберг на Твитер објави дека имал добар разговор со Џаферовиќ за натамошно продлабочување на соработката.

kurir.mk

Претходно

Или покачување од 2.800 денари за цел јавен сектор или генерален штрајк, се закани ССМ

Следно

Албанската полиција депортира 80 навивачи на Рома

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian