Се гради пристапна рампа кон пешачкиот мост во Сарај за лицата со потешкотии во движењето

1 min read

Екипите на ЈП „Улици и патишта“, по налог на Град Скопје, деновиве интензивно работат на изградба на рампа за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај.

Пристапната рампа е поставена паралелно со скалите, а во тек се подготовките за бетонирање. 

-Со изградбата на оваа рампа ќе се овозможи полесен пристап до мостот во Сарај за сите граѓани, за лицата со потешкотии во движењето, за родителите со мали деца, велосипедистите и за рекреативците, велат од Град Скопје. 

Изградбата на рампата се очекува да заврши до крајот на месецов. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Рајанер очекува во летните месеци пополнетост на авионите до 94 отсто

Следно

Тренерот Станковиќ го продолжи договорот со Црвена звезда

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian