Марс во Овен: Како ќе се влијае на вашиот хороскопски знак?

10 mins read

Марс денес, 25 мај влегува во знакот Овен и ќе биде на таа позиција до 5 јули. Во овој период храбро, бесрамно и самоуверено ќе се движиме кон остварување на нашите цели. Енергијата на Марс во Овен ќе ја поттикне мотивацијата и ќе ја зајакне желбата за победа и да добиеме сè за што копнееме. Еве како ќе се одрази оваа планетарна промена на секој хороскопски знак.

Овен

Марс во вашиот знак може да направи да се чувствувате уште посилни од вообичаено. Ќе имате чувство дека можете да започнете одново и да започнете сосема ново поглавје во која било област од вашиот живот, без разлика дали тоа е вашата кариера или вашиот љубовен живот. Исто така, ќе бидете охрабрени да правите смели потези во сите области од животот. Само бидете свесни за вашата тенденција да очекувате резултати веднаш. Со ретроградниот Меркур кој ќе трае до 3 јуни, комуникацијата, технологијата или транспортот ќе се движат со темпо што ќе биде целосно фрустрирачко за вас. Работете на трпение.

Бик

Марс во Овен ја осветлува вашата дванаесетта куќа на духовноста, што може да ви го направи овој период малку попоспан. Наместо да ве охрабри да дадете напор за напредок, всушност ќе ве поттикне да се повлечете, правејќи го вашето ментално и емоционално здравје уште поголем приоритет. Веројатно тоа го правите откако Венера, вашиот владетел, се преселила во истиот сектор на 2 мај. Иако Венера можеби ве инспирирала да одвоите дополнително време за да се грижите за себеси, Марс ќе ве поттикне повеќе да медитирате, да ги следите вашите соништа или да работите на регулирање на спиењето.

Близнаци

Уште од 10 мај, ретроградниот Меркур би можел масовно да ви врати луѓе од минатото. Но, сега движењето на Марс низ вашата единаесетта куќа на пријателството ќе ве поттикне да направите нешто со сета таа интелектуална и социјална стимулација. Можеби ќе сакате да планирате патување со пријатели што не сте ги виделе долго време, да ги здружите силите на групен проект или да започнете добротворни организации за кои е потребна хармонија. Ќе бидете помотивирани да ги преземете уздите и да зачекорите во позиција на моќ, но таа енергија најдобро се балансира со тимска работа и соработка.

Рак

Сезоната на затемнување сè уште силно влијае на вас, бидејќи Месечината е вашиот владетел. Значи, ако чувствувате дека пролетта е стресно време и дека енергетската промена ќе ви помогне, имате среќа. Марс во Овен носи нова енергија во областа на вашата кариера, бидејќи планетата на акција ќе се движи низ вашата десетта куќа. Без разлика дали ви се допаѓа или не, можете да дојдете во центарот на вниманието, да откриете дека од вас се бара да преземете повеќе лидерски улоги на работа и да стекнете повеќе признанија за целата ваша напорна работа.

Марс влегува во Овен на 25 мај: Храбро и самоуверено кон остварување на целите

Лав

Марс се движи низ вашата деветта куќа, куќата на авантурите. Како еден од фиксните знаци, вие имате тенденција да се држите до она што го знаете, често се борите со прилагодувања, дури и кога моментот тоа го бара. Но, со планетата на акција во овој огнен знак, ќе бидете инспирирани да ја фрлите оваа тенденција во ветрот додека можеби истражувате и уживате во долгите патувања и можности за образование. Овој транзит е исто така погоден за усовршување на вашите љубовни вештини.

Девица

Како што се движи низ Овен, Марс носи повеќе енергија и живост во вашата осма куќа на интимните односи, потенцијално засилувајќи ја вашата желба да се поврзете со вашата друга половина или некоја посебна личност. Динамиката во вашите најинтимни релации ќе се промени – веројатно на начин што ќе ве натера да се чувствувате емотивно и физички позадоволни.

Вага

Веќе се чувствувавте удобно со вашата владетелка, Венера, која се движи низ Овен и внесува поголем фокус на односите со луѓето во вашиот живот. Но, сега Марс ќе се движи низ истата зона, насочувајќи го центарот на вниманието кон секој погрешен потег на ваш драг пријател, колега или сакана личност. Иако може да бидете во искушение да избегнете конфликт, овој транзит всушност може да ја постави основата за здраво решавање на конфликтот ако сте спремни да признаете и да се соочите со каква било постојана напнатост. И кога гласникот Меркур ќе се придвижи напред во вашата осма куќа на интимните односи на 3 јуни, ќе ви биде полесно да стигнете до истата страница со другите луѓе.

Скорпија

Движењето на Марс низ знакот Овен паѓа во вашата шеста куќа на секојдневните рутини и благосостојба. Нема сомнеж дека ова последно затемнување на Месечината и полната Месечина во вашиот знак ви ја исцрпиле енергијата. Можеби се чувствувате целосно исцрпени. Сепак, можете да се радувате. Полека ќе се опоравувате и ќе се чувствувате поенергично – особено затоа што Марс е еден од вашите владетели. Можете полесно да ги проверите сите ваши дневни обврски и да внесете повеќе рамнотежа во секојдневните активности. Тоа може да биде испробување нови возбудливи рутини за вежбање или преземање понапредни обврски на работа.

Најсреќен ден во неделата за секој хороскопски знак

Стрелец

Со Марс во Овен и во вашата петта куќа на романтиката, подгответе се за искуство на разиграни спонтани љубовни средби. Немате проблем да ги изразите вашите потреби, но овој транзит може да ја подигне таа енергија на сосема ново ниво. Ќе имате и дополнителна енергија која ќе ја преточите во уметнички, креативни активности и дружење. И со оглед на тоа што ретроградниот Меркур малку ќе ја успорува вашата дневна рутина до 3 јуни, можеби ќе бидете во искушение да ја ставите работата во втор план за да заминете на некое патување или романтично бегство.

Јарец

Марс во Овен носи промена на вашето темпо. Планетата на акцијата се движи низ вашата четврта куќа, каде од 2 мај се наоѓа романтичната Венера, па не е ни чудо што повеќе ќе бидете фокусирани на домот отколку на работата. Можеби сте имале на ум креативни проекти за внатрешен дизајн во последно време, а сега, со Марс, можете да преземете конкретни чекори за да ги остварите. Истото важи и за сите тековни конфликти со саканите. Сега ќе биде уште полесно од вообичаено да се усвои проактивен пристап. Ова може да биде и време кога планирате активно семејно собирање.

Водолија

Со Марс кој се движи низ знакот Овен, а со тоа и вашата трета куќа на комуникацијата, вие ќе бидете уште повеќе дружељубиви од вообичаено. Ќе кажувате „да“ на сите работи. Но, иако вашата ментална енергија сега може да ви овозможи полн распоред, од клучно значење ќе биде да се осигурате дека ќе го издржите физички. Не претерувајте. Затоа, не двоумете се да одвоите доволно време за да се грижите за себе.

Риби

Со Марс во вашата втора куќа на приходи, ќе бидете охрабрени да барате можности за заработка кои зборуваат за вашите лични вредности. Имате зголемена енергија да ги ставите своите вештини на маса, да ги изразите вашите најбрилијантни идеи и верувања и да барате еднаква вредност за возврат. Ретроградниот Меркур може да резултира со еден куп барања за задоволување на потребите на другите луѓе, но во овој момент ќе сакате да бидете појасни кога станува збор за тоа како сакате да ја трошите вашата енергија. И ако откриете дека тоа резултира со повисока плата или едноставно поставување подобри граници, тоа може да биде благодет за вашата самодоверба.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Велосипедист на трка во Италија усмрти човек

Следно

Маричиќ: Внесувањето на Бугарите во Уставот не треба да се случи веднаш

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian