Колинда Грабар-Китаровиќ ја изваја својата фигура и се подмлади: На што се должи витата линија на поранешната хрватска претседателка?

2 mins read

Поранешната прва дама на хрватската политичка сцена Колинда Грабар-Китаровиќ ја доведе линијата до совршенство, а ние ви откриваме како.

Сите што се запознаени со политиката во регионот знаат дека поранешната претседателка на Хрватска отсекогаш важела за убава жена. Сепак, деловните обврски и бурниот начин на живот, кои одат рака под рака со должностите на лидерот на една земја, оставија печат и на неа, а по заминувањето од претседателската функција, таа се посвети на своето здравје и изглед. Колинда Грабар-Китаровиќ денес изгледа подобро од кога и да е!

Според сопствената изјава, за време на мандатот жалела што немала доволно време да се посвети на поздрав начин на живот. Меѓутоа, кога се повлече од светот на политиката, нејзиното здравје ја предупредило дека е крајно време за некои радикални промени. Болката во раката, која долго време ја мачела, се влошила, па набрзо била упатена на операција на ’рбетот. Со тоа сознание, дошла и одлуката да се справи со вишокот килограми што се наталожиле со годините.

Грабар-Китаровиќ се одлучи за дието-терапијата липосукциска исхрана, која е исклучително погодна за брзо отстранување на вишокот масни наслаги.

Колинда Грабар-Китаровиќ
Колинда Грабар-Китаровиќ / Фото: Промо

Липосукциската исхрана е слична на протеинската, односно медитеранската исхрана, се заснова на зголемен внес на масти и протеини и намален внес на јаглехидрати. Во исхраната се вклучени и одредени суплементи, така што слабеењето е побрзо и поздраво. Поради намалениот внес на јаглехидрати и зголемената потрошувачка на масти и протеини, телото реагира на начин што почнува да ги троши сопствените масни наслаги како гориво за секојдневното функционирање на организмот. Ова доведува до губење од 7 до 10 проценти од почетната телесната тежина во рок од 10 дена.

Со липосукциска исхрана, дизајнирана по мера на секој клиент, целно се отстрануваат килограмите на одредени делови на телото, кои не можат да се решат со вежбање ниту, пак, со козметички третмани. Резултатите се многу брзи и очигледни, што дополнително го мотивираат поединецот да продолжи до посакуваната цел.

Закажете бесплатна консултација во „Липо диет“ центарот, на улица „Димитрие Чуповски“ број 22 (спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

 

*Комерцијален текст.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мурињо за фијаското на Манчестер јунајтед: Жал ми е што бев во право

Следно

Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian