ФОТО+ВИДЕО | Анастасија Ражнатовиќ искеширала 10 илјади евра за својот роденден: Цеца и Немања Гудељ конечно се сретнаа

2 mins read

Салати, пити, разни видови месо и тестенини, со посебна слатка трпеза на која ќе се служат колачи, се само дел од спектаклот што Анастасија Ражнатовиќ го приреди за својата роденденска прослава. Според „Курир“, 24-годишната пејчака за храна издвоила две илјади евра, а целиот роденден ќе ја чини дури десет.

Анастасија решила сама да ја финансира целата забава, а не сакала да земе ни денар од мајка си. Пијалоците ја чинеле повеќе од храната, бидејќи освен цедени сокови и коктели, на гостите им понудила скапи вина и шампањ.

За споредба, тортата чинела симболични триста евра, но многу пари биле вложени во изнајмување на локалот, украсување и музика. За да остане сè во најлуксузното издание, дури и гостите добиле подароци на овој роденден – Анастасија лично се ангажирала во секој сегмент од организацијата.

Се чини дека сè требало да биде тип-топ, бидејќи, покрај роденденката главни гости беа нејзиниот дечко Немања Гудељ и неговото семејство, кои допатувале од Шпанија.

Цеца, горда веднаш помислила во доцните часови на специфичен начин да ѝ го честита роденденот на својата ќерка, а сето тоа со поддршка од целото семејство Гудељ, на чело со Немања, кое дојде во Србија за овој ден.

Фолк дивата објави видео од семејната вила, каде на себе и на својата ќерка си го честитала најсреќниот ден со шампањ и кутија полна со црвени рози со зборовите „Те сакам“.

Братот на Немања Гудељ, Драги на својот инстаграм-профил објави семејна фотографија на која напиша „СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НА СНАЈКА“, па се чини дека шпекулациите за влезот на Анастасија во ова семејство веќе не се тајна. Насмеани и расположени сите се радуваат и наздравуваат.

Фото: Instagram

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Етеми со гол и асистенција во Турција

Следно

Кулеба: Украина и С. Македонија се придружнички, а не конкурентки на европскиот пат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian