Челси ќе има 200 милиони фунти за засилувања

1 min read

Новиот сопственик на Челси, Тод Боли, одобри 200 милиони фунти за засилувања на екипата во летниот преоден рок. Англиските медиуми пишуваат дека сумата може да биде поголема доколку биде продаден Ромелу Лукаку кој имаше разочарувачка сезона.

За Белгиецот, интерес има од неколку италијански екипи, но не се подготвени да платат 70 милиони евра колку што бара Челси.

Менаџерот на екипата, Томас Тухел планира парите за засилувања да ги искористи за ангажман на еден напаѓач и на најмалку двајца фудбалери во одбраната бидејќи ќе си заминат Андреас Кристенсен, Антонио Рудигер и капитенот Сезар Азпиликуета.

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Реконструкција на пешачка патека и изградба на нова велосипедска патека на Јужен булевар

Следно

Симон Трпчевски ја воодушеви светската музичка критика: „Варијации“ избран за албум на месец јуни

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian